FA Cup  skorları, maç sonuçları, puan durumu

Futbol İskoçya FA Kupası2018/2019

results
SA÷1¬~ZA÷İSKOÇYA: FA Kupası¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷İskoçya¬ZC÷jkecdrxA¬ZD÷p¬ZE÷hSQd8J6n¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/futbol/iskocya/fa-kupas/¬ZX÷00İskoçya 007skoçya0070000000186000FA Kupası 009Kupası000¬ZCC÷0¬ZAF÷İskoçya¬~AA÷KdJylNE0¬AD÷1540647000¬ADE÷1540647000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Auchinleck Talbot¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AUC¬AE÷Auchinleck Talbot¬JA÷t8XzttKd¬WU÷auchinleck-talbot¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷COV¬AF÷Cove Rangers¬JB÷fByuu0Z2¬WV÷cove-rangers¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷İlk maç sonucu: 1-1.¬~AA÷4fMA6yMg¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Albion Rovers¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALB¬AE÷Albion Rovers¬JA÷46rIO653¬WU÷albion-rovers¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷FOR¬AF÷Formartine Utd¬JB÷nVXMNQK9¬WV÷formartine-utd¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷roLE5ey0¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Beith¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BEI¬AE÷Beith¬JA÷b5yRMpzG¬WU÷beith¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷LIN¬AF÷Linlithgow Rose¬JB÷hSzVL4kM¬WV÷linlithgow-rose¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷CKPI4Fj6¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berwick¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berwick¬JA÷WIZYKO4S¬WU÷berwick¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷GRE¬AF÷Gretna 2008¬JB÷CCH1GrDq¬WV÷gretna-2008¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷jBOM3Z5C¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brora Rangers¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRO¬AE÷Brora Rangers¬JA÷j3G5F2Sk¬WU÷brora-rangers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷6¬BA÷3¬BC÷3¬WN÷COL¬AF÷Coldstream¬JB÷pQF9EMsd¬WV÷coldstream¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷YZDR2gLI¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cove Rangers¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷AUC¬AF÷Auchinleck Talbot¬JB÷21pfMY02¬WV÷auchinleck-talbot¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷COV¬AE÷Cove Rangers¬JA÷bTJDDtc2¬WU÷cove-rangers¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷WKWU1DzP¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cowdenbeath¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COW¬AE÷Cowdenbeath¬JA÷thqbLhG8¬WU÷cowdenbeath¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷CLY¬AF÷Clyde¬JB÷lIr2KCVE¬WV÷clyde¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷pOKCQdDP¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cumbernauld Colts¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUM¬AE÷Cumbernauld Colts¬JA÷S8s6JWpL¬WU÷cumbernauld-colts¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷BSC¬AF÷BSC Glasgow¬JB÷AXWAIj0R¬WV÷bsc-glasgow¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷1¬BD÷3¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷KCofInbj¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Deveronvale¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEV¬AE÷Deveronvale¬JA÷0x0La483¬WU÷deveronvale¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷STI¬AF÷Stirling University¬JB÷Eu4PbON9¬WV÷stirling-university¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷nX6vMGLt¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷East Kilbride¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SPA¬AF÷Spartans¬JB÷tGNtDUNl¬WV÷spartans¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬WM÷EAS¬AE÷East Kilbride¬JA÷ngOxEA8r¬WU÷east-kilbride¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷xMJQMjM8¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edinburgh City¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDI¬AE÷Edinburgh City¬JA÷dM42bQvN¬WU÷edinburgh-city¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷CIV¬AF÷Civil Service Stroll¬JB÷AP86cpfT¬WV÷civil-service-stroll¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷481qLzym¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edusport Academy¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDU¬AE÷Edusport Academy¬JA÷K6MpClwe¬WU÷edusport-academy¬AJ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷FRA¬AF÷Fraserburgh¬JB÷xrHkB8h1¬WV÷fraserburgh¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷ra0mKfjg¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Elgin¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ELG¬AE÷Elgin¬JA÷GYFgAS77¬WU÷elgin¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷WHI¬AF÷Whitehill Welfare¬JB÷Uy4yZBp8¬WV÷whitehill-welfare¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷xMaiJE5a¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gala Fairydean¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GAL¬AE÷Gala Fairydean¬JA÷SMMvYVaE¬WU÷gala-fairydean-rovers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷EAS¬AF÷East Stirlingshire¬JB÷AoCqXkFK¬WV÷east-stirlingshire¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷UFda6VyS¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Peterhead¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterhead¬JA÷vNBA0e4g¬WU÷peterhead¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷KEL¬AF÷Kelty Hearts¬JB÷hQFEaFJa¬WV÷kelty-hearts¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷jP3eIYK5¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rothes¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ROT¬AE÷Rothes¬JA÷lxBmW9UQ¬WU÷rothes¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷ANN¬AF÷Annan¬JB÷tU2FRTxr¬WV÷annan¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷Ymg0HhzC¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Stirling¬ER÷1/64 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STI¬AE÷Stirling¬JA÷KK1JQmhl¬WU÷stirling¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷QUE¬AF÷Queen's Park¬JB÷2qiOP77f¬WV÷queen-s-park¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬~AA÷4K1cKoX9¬AD÷1538229600¬ADE÷1538229600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Civil Service Stroll¬ER÷1/128 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIV¬AE÷Civil Service Stroll¬JA÷67n7sz10¬WU÷civil-service-stroll¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷FOR¬AF÷Forres Mechanics¬JB÷pboBtfG6¬WV÷forres-mechanics¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷İlk maç sonucu: 2-2.¬~AA÷bs11J5nG¬AD÷1538229600¬ADE÷1538229600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kelty Hearts¬ER÷1/128 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KEL¬AE÷Kelty Hearts¬JA÷vLpFuEVC¬WU÷kelty-hearts¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷3¬BC÷0¬WN÷DAL¬AF÷Dalbeattie Star¬JB÷jelJvYpJ¬WV÷dalbeattie-star¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷İlk maç sonucu: 0-0.¬~
1
1542752504
36
fixtures
SA÷1¬~ZA÷İSKOÇYA: FA Kupası¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷İskoçya¬ZC÷jkecdrxA¬ZD÷p¬ZE÷hSQd8J6n¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/futbol/iskocya/fa-kupas/¬ZX÷00İskoçya 007skoçya0070000000186000FA Kupası 009Kupası000¬ZCC÷0¬ZAF÷İskoçya¬~AA÷M7jNZhLK¬AD÷1543066200¬ADE÷1543066200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Beith¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BEI¬AE÷Beith¬JA÷xQ1IcAN1¬WU÷beith¬WN÷AYR¬AF÷Ayr¬JB÷GG0MdUx8¬WV÷ayr¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷Cx9WCVD7¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Airdrieonians¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AIR¬AE÷Airdrieonians¬JA÷bBOV6E0F¬WU÷airdrieonians¬WN÷DUM¬AF÷Dumbarton¬JB÷x2NZ5YFL¬WV÷dumbarton¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷QucEyFj8¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Alloa¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Alloa¬JA÷WOMw5hVR¬WU÷alloa¬WN÷BRE¬AF÷Brechin¬JB÷8pE50Cwq¬WV÷brechin¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷vq1IzZ5E¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Arbroath¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARB¬AE÷Arbroath¬JA÷j93AaWhk¬WU÷arbroath¬WN÷STR¬AF÷Stranraer¬JB÷Ua2Ebj8e¬WV÷stranraer¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷0bkRYCzR¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berwick¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berwick¬JA÷KlR25Mt8¬WU÷berwick¬WN÷EAS¬AF÷East Fife¬JB÷YiV64tdE¬WV÷east-fife¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷hjsgUWrr¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cowdenbeath¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COW¬AE÷Cowdenbeath¬JA÷QmgzmEQt¬WU÷cowdenbeath¬WN÷BRO¬AF÷Brora Rangers¬JB÷4vhvnYum¬WV÷brora-rangers¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷WttcTjbl¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷East Kilbride¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EAS¬AE÷East Kilbride¬JA÷MFnqoheg¬WU÷east-kilbride¬WN÷GAL¬AF÷Gala Fairydean¬JB÷06ompCAa¬WV÷gala-fairydean-rovers¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷QuZ5RUS0¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Forfar¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Forfar¬JA÷zwgasAfI¬WU÷forfar¬WN÷BSC¬AF÷BSC Glasgow¬JB÷ETi3tU9O¬WV÷bsc-glasgow¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷xvmXp9Qi¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fraserburgh¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Fraserburgh¬JA÷EivKDbSb¬WU÷fraserburgh¬WN÷AUC¬AF÷Auchinleck Talbot¬JB÷dGTOCIs5¬WV÷auchinleck-talbot¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷bgXDP8cD¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montrose¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ANN¬AF÷Annan¬JB÷0KQLbBPh¬WV÷annan¬WM÷MON¬AE÷Montrose¬JA÷nHMHaiAn¬WU÷montrose¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷K2Y9Qlr7¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Morton¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MOR¬AE÷Morton¬JA÷2qoo5DnP¬WU÷morton¬WN÷PET¬AF÷Peterhead¬JB÷4hXC0Xft¬WV÷peterhead¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷zBGdlhzE¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Queen of South¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷QUE¬AE÷Queen of South¬JA÷fsQPcVva¬WU÷queen-of-south¬WN÷FOR¬AF÷Formartine Utd¬JB÷YXOTdkf5¬WV÷formartine-utd¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷E1F0mCkK¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Queen's Park¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷QUE¬AE÷Queen's Park¬JA÷EqtRe99B¬WU÷queen-s-park¬WN÷RAI¬AF÷Raith¬JB÷hzuVfTOH¬WV÷raith¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷8OE4nW4Q¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stenhousemuir¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STE¬AE÷Stenhousemuir¬JA÷ncvZgmvO¬WU÷stenhousemuir¬WN÷FAL¬AF÷Falkirk¬JB÷00rwg7gU¬WV÷falkirk¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷pp6WsjDs¬AD÷1543071600¬ADE÷1543071600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stirling University¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STI¬AE÷Stirling University¬JA÷QN9qEjPu¬WU÷stirling-university¬WN÷ELG¬AF÷Elgin¬JB÷4E8mDAvn¬WV÷elgin¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~AA÷E5V1SADf¬AD÷1543158000¬ADE÷1543158000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edinburgh City¬ER÷1/32 Finaller¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷INV¬AF÷Inverness¬JB÷hE3frjuC¬WV÷inverness¬WM÷EDI¬AE÷Edinburgh City¬JA÷fTpiqWP5¬WU÷edinburgh-city¬AM÷Beraberlikte tekrar oynanacak.¬AN÷y¬~
1
1542752504
16
YARDIM: Şu anda Futbol/İskoçya bölümünde yer alan FA Cup maç sonuçları sayfasında bulunuyorsunuz. CanliSkor.com FA Cup livescore, maç sonu ve ilk yarı sonuçları, FA Cup puan durumu, iddaa sonuçları ve maç detayları (gol atan oyuncular, kırmızı kartlar, oran karşılaştırmaları, …) hizmetlerini sunar. FA Cup maç sonuçlarının yanında, CanliSkor.com üzerinde dünyanın dört bir yanından 90'ın üzerinde ülkeden, 1000'den fazla futbol karşılaşmasını ve iddaa programındaki karşılaşmaları takip edebilirsiniz. Sadece sol taraftaki menüden ülke ismine tıklayın ve istediğiniz karşılaşmayı veya turnuvayı seçin (lig sonuçları, ulusal kupa livescore, diğer turnuvalar). FA Cup maç sonuçları hizmeti gerçek zamanlı olup, sürekli güncellenmektedir.